CD S+H Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého

209,00 

Jak Hurvínek, Spejbl a Mánička vytvořili vlastní učebnici českého jazyka a dali jí Bábince jako dárek k narozeninám.První 3 díly na CD.

 

Není skladem

Katalogové číslo: CR1088-2 Kategorie:

CD Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého

Hurvínek dělal v diktátech spoustu chyb, což rozčilovalo paní Kateřinu (Bábinku), a tak se Hurvínek se Spejblem a Máničkou rozhodli, že v rámci sebevzdělávání vytvoří učebnici jazyka českého a dají ji Bábince jako dárek k narozeninám. V prvním díle Bábinku “učili” všichni tři a zadali jí také domácí úkol. V dalších částech řady žactva rozšířil Spejbl a svéráznými učiteli se stali Hurvínek s Máničkou.

Osmidílný seriál, Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého z roku 1993 byl poslední rozsáhlejším rozhlasovým počinem Miloše Kirschnera (zemřel v roce 1996). Napsal ho Ladislav Dvorský a byl určen pro rozhlasový cyklus Vysílání pro školy.

Na tomto CD najdete první tři ze zachovaných šesti dílů seriálu, které určitě pobaví i dnes. Seriál se tehdy natáčel a vysílal nepravidelně, neměl tedy pevnou koncepci, což se v dalších dílech občas projevilo třeba v zadávání a kontrole domácích úkolů. Hodiny probíhaly doma, ale i na venkově a třeba i na nádraží.

Hodina českého jazyka začíná…

Divadlo Spejbla a Hurvínka – CD Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého

1. Lekce první 19:31
2. Lekce druhá 14:41
3. Lekce třetí 16:45

Celková stopáž: 50:57

Vydavatel: Radioservis a.s.
(P) 1993 Český rozhlas

Datum vydání: 13. 11. 2020

Hmotnost 0,2 kg

NEPŘEHLÉDNĚTE